Masz cienkie włosy, które dodatkowo wypadają lub łatwo się łamią? A może Twój problem stanowi sucha skóra lub łamliwe paznokcie? Nie wiesz, co wykorzystać na tego typu problemy? Świetnym sposobem na wzmocnienie paznokci, włosów oraz skóry mogą okazać się kwasy humusowe!


Czym są kwasy humusowe?

Na początek warto ustalić, o czym dokładnie mowa. Co skrywa się pod pojęciem kwasów humusowych? To najprościej mówiąc związki organiczne o charakterze kwasowym, ale z zasadowym odczynem pH. Do ich powstania dochodzi w procesie tworzenia humusu, a więc wówczas, gdy następuje rozkład materii organicznej w glebie. Na pierwszy rzut oka nie kryje się pod ich nazwą nic specjalnego, ale wystarczy sprawdzić, z czym dokładnie mamy do czynienia, by dostrzec, że kwasy humusowe niosą ze sobą wiele dobroczynnych właściwości.

I tak mamy do czynienia ze związkami, które mają silne zdolności do utrzymania równowagi chemicznej w organizmie i stają się bardzo silnymi przeciwutleniaczami. Jednak to dopiero początek, ponieważ kwasy humusowe mają o wiele szersze zastosowanie i wykazują bardzo dobre efekty w oczyszczaniu organizmu, działają przeciwbakteryjnie, szybko eliminuje biegunkę i inne zaburzenia trawienia, czy nawet zwiększają skuteczność układu odpornościowego.

Kwasy humusowe a ich wpływ na skórę, włosy i paznokcie

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że tak liczne właściwości kwasów humusowych sprawiają, że przy ich regularnym stosowaniu można znacząco wpłynąć na stan skóry, włosów i paznokci. Jak to możliwe? Na pewno istotne znaczenie będzie mieć to, że mamy do czynienia ze związkami organicznymi, które są świetnymi przeciwutleniaczami, a skoro stanowią pułapką na wolne rodniki, które uszkadzają cząsteczki DNA i przyspieszają starzenie się organizmu, to możemy być pewni, że jeśli po nie sięgniemy, to ostatecznie poprawi się jakość naszej skóry. Kwasy humusowe mogą sprawić, że skóra odzyska młody wygląd, a wszelkiego typu zmarszczki zostaną spłycone.

Nie sposób pominąć również tego, że kwasy humusowe są w stanie skutecznie oczyścić organizm z toksyn, metali ciężkich oraz wszelkiego typu zanieczyszczeń. Niszczą też patogeny, które dostają się do organizmu, a to sprawi, że nie tylko organizm nie będzie narażony na ich wpływ, ale również będzie mógł działać bez zarzutu. To przełoży się na lepsze samopoczucie, większą dawkę energii, ale nie tylko. Włosy, skóra i paznokcie również na tym zyskają, ponieważ dobrze działający organizm sprawi, że w końcu się wzmocnią. Co więcej, to właśnie kwasy humusowe wykazują też dobroczynny wpływ w procesie gojenia ran, czy owrzodzeń. Stwierdzono nawet, że działają hamująco na ściany naczyń krwionośnych, które uszkadzają części skóry.

Kwasy humusowe działają również antystresowo, a dokładniej mówiąc, blokują nadmiar adrenaliny i noradrenaliny i nie pozwala im dotrzeć do receptorów. Promując nasycenie krwinek czerwonych tlenem, kwasy poprawiają ogólne samopoczucie i sprawiają, że cieszy się większą dawką energii i siły. Mniejsza podatność na stres odbija się też dobroczynnie na naszej skórze, włosach, czy paznokciach. W końcu można cieszyć się promienną cerą, mocny włosami, czy paznokciami, które się nie łamią i nie rozdwajają.

Jak stosować kwasy humusowe na skórę, włosy i paznokcie?

O tym, jak będziemy stosować kwasy humusowe, może zdecydować każdy z nas, zwłaszcza że do wyboru pozostają preparaty, które można przyjmować wewnętrznie oraz zewnętrznie. Jeśli zależy nam na szybkich efektach, czy na prostej kuracji, to na pewno dobrym wyborem okaże się sięgnięcie po suplementy diety zawierające w swoim składzie kwasy humusowe. Z kolei jeśli chcemy zadbać o skórę, włosy i paznokcie od zewnątrz, to dobrym wyborem będzie rozejrzenie się za maściami, maseczkami, czy preparatami, które można wykorzystać w kąpieli.

0
    0
    Twoja lista zakupów
    Twój koszyk jest pusty