Ostatnio bardzo dużo mówi się na temat oczyszczania organizmu oraz jego dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie. Jednak wciąż pomija się fakt, że oczyszczanie organizmu nie tylko pomaga cieszyć się dobrym zdrowiem, ale również wspomaga walkę z chorobą nowotworową. Jak to możliwe? Jaką rolę w walce z rakiem odgrywa oczyszczanie organizmu? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Co to jest nowotwór i jak się tworzy?

Kiedy pacjent usłyszy diagnozę, że ma raka, to wpada w przerażenie, bo jest to schorzenie traktowane jako wyrok śmieci. Tylko czym tak naprawdę jest choroba nowotworowa i co prowadzi do jej rozwoju? Nowotwór jest chorobą, która powstaje w wyniku poważnych i nieodwracalnych zmian w funkcjonowaniu genów. Przyczyną tych zmian bywają uszkodzenia DNA.

Początkowo uszkodzenia DNA są odwracalne i mogą zostać naprawione. Jednak nie zawsze tak się dzieje i jeśli dojdzie do podziału komórki przed jej naprawą, to powstaje trwała zmiana w materiale genetycznym (mutacja), która zawiera błędy w informacji genetycznej dotyczącej cyklu komórkowego oraz programowanej śmierci.

Uszkodzenia DNA skutkują utratą danych, które są potrzebne do syntezy białek, a jeśli produkcja tych substancji jest zaburzona, to niestety kontrola nad komórkami jest utracona, a sam mechanizm programowanej śmierci przestaje działać. W konsekwencji komórki te dzielą się w nieskończoność i wytwarzają masę tkankową, która tworzy guz nowotworowy.

Oczyszczanie organizmu a zapobieganie i leczenie raka

Choć świat rozwija się w zawrotnym tempie, to trzeba przyznać, że nie zawsze zachodzące zmiany wychodzą nam na dobre. Dlaczego? Choć wysoko rozwinięta technologia wyposaża nas w sprzęty, które ułatwiają nam życie, mamy coraz nowocześniejsze samochody i możemy korzystać z lepszej infrastruktury dróg, to niestety żyjemy w bardzo zatrutym świecie. Co roku zwiększa się nie tylko ilość nowych związków chemicznych, ale również pogarsza się jakość powietrza.

Nawet produkty spożywcze są pełne sztucznych substancji, czy związków, których spożywanie odbija się negatywnie na naszym zdrowiu.

W efekcie proste czynności, jak oddychanie i jedzenie nam szkodzi, bo do naszego organizmu dostają się substancje, które nie tylko zakłócają jego fizjologię, ale również sprawiają, że komórki mutują. Guzy nowotworowe wypełniają się substancjami chemicznymi i jak twierdzą naukowcy, to pewny sposób reakcji obronnej organizmu przed całkowitym zatruciem. Jednak wcale nie musimy na to biernie patrzeć, ponieważ istnieją sposoby, które pozwalają na zapobieganie chorobom nowotworowym, a nawet wsparcie już podjętego leczenia. O czym dokładnie mowa? O oczyszczaniu organizmu!

Jak się okazuje, dzięki oczyszczaniu organizmu można skutecznie usunąć szkodliwe toksyny i sprawić, że nasz organizm lepiej będzie radził sobie ze schorzeniem, a nawet można sprawić, że rak nie będzie nam straszny. Jak to możliwe? Komórki, które budują nasz organizm, są najmniejszymi funkcjonalnymi strukturami, które odpowiadają za praktycznie wszystkie procesy życiowe, w tym na przykład za wzrost, rozmnażanie, czy przemianę materii.

Nie przylegają ściśle do siebie, oddzielają je przestrzenie, w których znajdują się substancje międzykomórkowe. Do przestrzeni tej wydalane są komórkowe produkty przemiany materii i toksyny, a więc wszystkie konserwanty, chemikalia, czy metale ciężkie. Układ limfatyczny zbiera substancję międzykomórkową, transportuje ją do naczyń chłonnych, a następnie do węzłów chłonnych i krwiobiegu. Jeśli w substancji międzykomórkowej są obecne toksyny, to tlen, magnez oraz inne substancje odżywcze nie mogą się przedostać do komórki. Efektem tego jest powstanie środowiska kwaśnego, które sprzyja rozwojowi choroby nowotworowej, czy namnażaniu komórek rakowych, które już się rozwinęły, ponieważ tego typu schorzenia nie powstają w czystym i dobrze natlenionym środowisku.

Jeśli w porę zostanie podjęte działanie, a dokładniej mówiąc, zabierzemy się za oczyszczanie organizmu, to przywrócimy mu równowagę i sprawimy, że uruchomią się mechanizmy naprawcze w organizmie. W szybkim czasie będziemy mogli pozbyć się z organizmu tego, co nam szkodzi i sprawimy, że ostatecznie organizm będzie eliminował kancerogeny, czyli czynniki rakotwórcze. To sprawi, że nie tylko uchronimy się przed rakiem, ale również wesprzemy leczenie już wykrytego schorzenia.

Jak w takim razie oczyszczać swój organizm, by wesprzeć walkę z rakiem?

Wystarczy poświęcić trochę czasu na zgłębienie zagadnienia, a szybko dojdziemy do wniosku, że istnieje wiele metod na oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, które mogą pomóc przy leczeniu raka, jak również w jego zapobieganiu. Najprostszym może okazać się zażywanie suplementów, zwłaszcza tych, które pozwalają dostarczyć organizmowi niezbędnych składników budulcowych oraz wyeliminować szkodliwe zanieczyszczenia, czy toksyny, które go osłabiają.

Godny uwagi jest Del Vitae, czyli suplement diety, które zawiera w sobie tylko wyselekcjonowane i bezpieczne w stosowaniu składniki. Zadaniem Del Vitae jest wesprzeć oczyszczanie organizmu bez w naturalny sposób, więc jeśli po niego sięgniemy, to możemy być pewni, że skutecznie pozbędziemy się z organizmu patogenów, metali ciężkich, czy innych zanieczyszczeń, które sprzyjają namnażaniu komórek rakowych.

Suplementację można również wesprzeć innymi sposobami na detoks. Bardzo dobre efekty dają również gorące kąpiele z dodatkiem soli Epsom lub nadtlenku wodoru, jak również moczenie stóp. Już dwudziestominutowa kąpiel/moczenie stóp w soli Epsom lub nadtlenku wodoru może pomóc w skutecznym usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu, ale nie tylko. Tego typu zabiegi pomagają też się szybciej zrelaksować i zapewniają dobry sen, więc ostatecznie skorzysta na nich cały organizm.

Mówiąc o sposobach na oczyszczanie organizmu przy chorobach nowotworowych, nie sposób pominąć lewatywy z kawy. Choć samo spożywanie kofeiny w jakiejkolwiek postaci jest niewskazane dla osób, które zmagają się z nowotworami, to substancja ta wykazuje dobre działanie jako środek pobudzający organizm do samooczyszczenia. Dlatego zaleca się jej wykorzystywanie do robienia lewatywy. Co ciekawe, tego typu lewatywy nie tylko przyśpiesza do szybszego eliminowania ubocznych produktów przemiany materii, ale również sprawia, że łagodzą się bóle nowotworowe, czy poprawia samopoczucie po chemioterapii lub radioterapii. Co ważne, lewatywa w żaden sposób nie obniża efektów leczenia, więc może być dobrym wspomagaczem przy wdrożonej terapii nowotworowej.

Bardzo dobre efekty dają również głodówki, czy diety jednodniowe lub kilkudniowe. Ich zastosowanie nie jest polecane przy chorobach nowotworowych, lecz tym, którzy chcą się skutecznie bronić przed rakiem. Można śmiało stwierdzić, że to najlepsza profilaktyka na raka, ponieważ pomagają w likwidacji zmienionych zapalnie tkanek, toksyn i złogów. Oczyszczony w trakcie takiej kuracji organizm pozbywa się źródeł swoich dolegliwości, odzyskuje wigor i sprawia, że ostatecznie usprawnia się cały organizm, jak również poprawia fizjologia. Sukces tej mody opiera się na odpowiednim jej przeprowadzeniu. Dlatego, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią do czynienia, to warto zebrać trochę więcej informacji.

0
    0
    Twoja lista zakupów
    Twój koszyk jest pusty